Warsztaty: Spacer dźwiękowy, field recording - Marcin Dymiter (EMITER)

3.10.2022

Czy śpiewu ptaków, dźwięku fabryk, szumu ulic można słuchać tak jak muzyki? Czy słuchanie dźwięków otoczenia może przynieść odbiorcy przeżycie estetyczne podobne do słuchania Bacha czy Mozarta? Emiter (Marcin Dymiter) porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Field recording, czyli nagrania terenowe, dla jednych jest działaniem na granicy dźwiękowego dokumentu, dla innych filozofią i życiową praktyką. W trakcie warsztatu wybierzemy się na spacer dźwiękowy, który pozwoli nam poznać teren, jego specyfikę i zagadnienia związane ze zbiorową pamięcią, budowaniem relacji oraz wzrostem świadomości miejsca.

Jednym ze sposobów doświadczania otoczenia, dźwiękowego charakteru jest spacer dźwiękowy. Pozwala zorientować się w otoczeniu, i co ciekawe odkryć dźwięki obecne "tu i teraz" jak również odkryć dźwięki minione, te z przeszłości. Słuchanie, otwarcie na rezonans dźwiękowy jest rodzajem studium miejsca. Element, który łączy wspólne i indywidualne doświadczenie to rodzaj wyznaczenia trasy spaceru dźwiękowego jako doświadczania audio, wyławiania dźwięku, ich wyjątkowości z kolekcji dźwięków otoczenia. Podjęty trop to wrażeniowe - dźwiękowe zaproszenie do uwagi nad specyfiką miejsca z jego historią, architekturą, kształtem, rodzajami materiału, echem jako rezultatem działań projektowania. To składa się na coś, co można nazwać dźwiękowym portretem miejsca, którego tworzenie łączy się z rozumieniem relacji społeczność - architektura -otoczenie i co właśnie rezonuje, odzywa się w formie dźwiękowej.

Warsztaty odbędą się 3 października o godz. 12:00 w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-14 lat i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy.
Biuro Obsługi Widza i sprzedaż
Magdalena Grocka
e-mail: bow@teatrmuzyczny.torun.pl
kom: 512 982 813
tel: 56 678 75 18

Magdalena Jabłońska
kom: 512 983 022
e-mail: rezerwacje@teatrmuzyczny.torun.pl

Wydarzenie Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry