Michał Bąk

Jazz w pałacu I 21.07.2022

21 lipca w ramach koncertów Jazz w Pałacu na naszej scenie zagościł kwartet gdańskiego kontrabasisty – Michała Bąka.

Ideą zespołu jest łączenie światów muzyki jazzowej i klasycznej ze współczesną improwizacją. Za pomocą różnych środków wyrazowych inspirowanych dawnymi mistrzami muzyki klasycznej oraz współczesnymi technikami wykonawczymi, próbują wyrazić swoje aktualne przeżycia i doświadczenia. Zespół wystąpi w składzie:
Michał Bąk – kontrabas
Emil Miszk – trąbka
Jakub Klemensiewicz – saksofon tenorowy
Sławek Koryzno – perkusja

Podczas koncertu w Toruniu zaprezentują przede wszystkim utwory ze swojego  drugiego albumu „Fortress”. Nazwa albumu z angielskiego oznacza twierdzę, przestrzeń, w której czujemy się bezpiecznie. Gdzie możemy znaleźć odpoczynek od zgiełku codzienności, naszych wątpliwości, czy otaczających nas problemów. Płyta i utwory na niej zawarte, mają przenosić słuchaczy właśnie do takiego miejsca, wolnym od zmartwień i szarej rzeczywistości.

Michał Bąk, lider zespołu, pochodzi z Gdańska. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat i od tego czasu jego kariera muzyczna wciąż się rozwija. Jest laureatem licznych konkursów kontrabasowych jak i jazzowych. Jako kontrabasista specjalizuje się nie tylko muzyce jazzowej, ale także w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej pracując jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Współpracuje z wieloma zespołami oraz artystami biorąc udział w licznych koncertach w Polsce i za granicą.

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry