O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku. Jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Stała siedziba Teatru mieści się w wyremontowanym Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8.

To instytucja kultury, która kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno  musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy  piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

W teatrze organizowane są także seanse filmów muzycznych, warsztaty teatralne dla młodzieży, wystawy, koncerty, recitale. Teatr nie ma stałego zespołu aktorskiego. Do każdej produkcji organizowane są castingi. Dzięki temu z teatrem współpracują artyści z całej Polski, występujący na deskach m.in. Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru WARSawy, Teatru Komedia we Wrocławiu. W naszych spektaklach natomiast grają m.in. Edyta Olszówka, Piotr Polk, Paweł Okoński, Krystyna Podleska.

Budynek Teatru - Pałac Dąmbskich - został odremontowany tak, by przystosować go do działalności Teatru. Powstały nowe przestrzenie na potrzeby działalności kulturalnej, a cały budynek dostosowano również do osób z niepełnosprawnościami. Nowoczesną salę widowiskową, która pomieści 145 widzów, umieszczono na poddaszu. Tzw. "Sala Złota" powróciła do swej funkcji reprezentacyjnej, w piwnicy powstał klub, w którym odbywają się koncerty jazzowe czy spektakle kameralne, a patio zostało przeznaczone pod Scenę Letnią. W Galerii Proscenium prezentowane są prace zarówno artystów z regionu kujawsko-pomorskiego, jak i uznanych twórców reprezentujących różne szkoły plastyczne z całej Polski.

W kalendarzu Teatru, na stałe wpisał się również Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych „PRZYGRYWKA” o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbywający się od 2016 r. Adresowany jest on do studentów szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych. W ciągu czterech dni studenci mają szansę nie tylko zaprezentować szerokiej publiczności swoje umiejętności, ale też spotkać i poznać innych studentów szkół artystycznych, jak i obecnych na festiwalu doświadczonych ekspertów związanych ze sztuką teatralną. Celem Przeglądu jest prezentacja spektakli muzycznych - egzaminów semestralnych i muzycznych dyplomów studentów szkół artystycznych, które nigdy wcześniej nie były przedstawiane przed tak dużą publicznością.

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry