Kręci się?!

Twórcy spektaklu udowodnili, jak wielkie znaczenie miała teoria Kopernika dla ludzkości i co by się stało, gdybyśmy nie zaufali nauce. (...) Z przymrużeniem oka pokazuje nasze ludzkie przekonania i problemy współczesnego świata – nie mamy jednak na myśli globalnego ocieplenia, ale zanik relacji, brak refleksji i całkowite poddanie technologii. Wszystko to twórcy przedstawili w przystępny i zabawny sposób. Nie sposób co chwila nie wybuchnąć śmiechem albo nie uśmiechnąć się, słysząc inspiracje popkulturą.
Sekrety Mikołaja Kopernika i "mądrości" płaskoziemców w spektaklu "Kręci się?!" w Teatrze Muzycznym w Toruniu - Sara Watrak

Skutkiem tej harmonijnie przeplatającej się mieszanki jest przyjemny zawrót głowy, uzyskany dzięki spójności i konsekwencji w sposobie przekazu treści i wartości, o co zadbał scenarzysta - Emil Płoszajski wraz z reżyserką - Agnieszką Płoszajską.(...) Ukazuje niebezpieczeństwo, które pod kamuflażem profitów w postaci internetowej sławy czy pozornych przyjaźni, nakłada ludziom kajdany, stopniowo ograniczające im zdolność do postrzegania świata realnego, wykluczając w efekcie odczuwanie radości płynącej z „bycia tu i teraz”.
"Kręci się?!" w Teatrze Muzycznym w Toruniu! - Blanka Tokarska

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry