Śluby panieńskie

(...) Komizm w utworach Fredry jest bowiem ponadczasowy. Zmieniają się realia życia, ale człowiek się nie zmienia.  Bohaterowie to uosobienia rozmaitych wad ludzkich, wyolbrzymionych i przerysowanych, ale zaprezentowanych bez złośliwości, pogardy, wyższości, a raczej z przymrużeniem oka i ironicznym uśmieszkiem pobłażliwości. Już same postaci są komiczne, a kiedy dołożymy do tego zabawne sytuacje, w których są przedstawione i pełne aluzji wypowiedzi, to dostaniemy przepis na dobrą zabawę.
"Kupidyn szczerzy kły w Toruniu" - Beata Baczyńska, Gazeta Świętojańska

Śluby panieńskie to sztuka obfita w komizm sytuacyjny, słowny, a także postaci; stanowi podróż po szerokiej gamie rodzajów przeżywania miłości. Mówi o grach uczuciowych, które nierzadko jej towarzyszą, kreując przy tym pole do walki i skrupulatnych, uknutych z pełną premedytacją intryg. To także ironiczna w swoim ujęciu opowieść o ludzkich przywarach i pewnych utartych schematach i wzorcach, z którymi dzisiaj staramy się walczyć i negować ich powielanie.
"Gry uczuciowe" - Blanka Tokarska, e-teatr.pl

(...) Widzimy Gustawa wracającego nad ranem po zakrapianej imprezy na mieście, który pod połami płaszcza przemyca kebaba (notabene aromat jedzenia unosi się w sali podczas całego spektaklu). Uwspółcześnione są także sprzęty kuchenne, bowiem zamiast kaflowego pieca postaci korzystają z płyty indukcyjnej. Często zaglądają też do zakamarków lodówki, żeby odszukać w niej coś na ząb.  Cała scenografia wykorzystana w spektaklu zasługuje na wyróżnienie, jest ona dopieszczona w najmniejszych szczegółach. Cieszy oko i naprawdę pasuje do opowiadanej nam historii.
""Śluby panieńskie" - przepis na spektakl z kebabem w ręku"  - Kajetan Szmul, Radio Strefa

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry