Woda woda - wystawa Joanny Trzcińskiej (8.02-14.03.2024)

8.02-14.03.2024

Bohaterką obrazów prezentowanych na wystawie jest tafla wody. Niezmienna, obojętna. Można przypuszczać, że w jej lustrze przeglądali się ludzie od początku swojej historii, jej warstwa skojarzeniowa jest bogata, a przeniesień filozoficznych z nią związanych można znaleźć wiele.

Temat prac prezentowanych na wystawie nie jest dla autorki typowy. To pierwsza jej wystawa, która nie pokazuje człowieka, postaci, nie opowiada żadnej historii.  Jeśli pojawia się ludzka figura, to jest ona neutralnym elementem przestrzeni, kierunkiem w kompozycji obrazu.

Artystka twierdzi, że zmęczona jest narracją, że dramatu dookoła niej jest zbyt dużo. W świecie, o którym Arthur Rimbaud pisał: „Rzeczywistość była zbyt ciężka dla mojej bogatej natury”, idea „amor vacui” zdaje się przynosić ukojenie.
Przyjęty temat był dla autorki trudny. Kompozycje obrazów pokazują lustro wody, a brak horyzontu abstrahuje przedstawienie. Wzrok może przy nich uciec, a wyobraźnia poszybować. I to jest zadanie, które artystka stawia przed sobą i odbiorcami.

Joanna Trzcińska od ukończenia studiów zajmuję się malarstwem, rysunkiem, grafiką i obiektem graficznym, oraz pracą dydaktyczną. W 2018 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Prowadzi Pracownię Rysunku w Studium Do Eksperymentu na Wydziale Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Brała udział w kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych wystawach grafiki i malarstwa oraz uczestniczyła w kilkunastu plenerach i warsztatach artystycznych w kraju i za granicą.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Proscenium Teatru Muzycznego w Toruniu już 8 lutego o godz. 18:00.

 
O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry