Dom Bernardy Alba

Dom Bernardy Alby to sztuka teatralna hiszpańskiego poety Federico Garcia Lorki, jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku. W naszym spektaklu chcemy poruszyć całą gamę problemów społecznych, które, pomimo upłynięcia niemal całego wieku od daty powstania dramatu, nie tylko pozostają aktualne, ale wręcz komplikują się jeszcze bardziej. Za pomocą dramatu Lorki podejmujemy takie tematy jak: obłuda społeczna (dzielenie się jedynie sukcesami, ukrywanie problemów i patologii), dynamika hierarchii (zarówno społecznej, jak i rodzinnej) oraz feminizm (jego siła, ale także wewnętrzne sprzeczności). Ten ostatni wątek jest u nas dość silnie zagłębiony, gdyż dramat Lorki pozwala na badanie i zadawanie pytań, co do złożonej natury kobiety; jej narzuconej społecznie roli w konflikcie z wewnętrznymi potrzebami, jej silnej psychiki w kontraście do wrażliwości, zderzenia oczekiwań innych z własnymi namiętnościami. Nasz spektakl nie prezentuje kobiety jako ofiary, nie stara się płynąć na fali współczesnego demonizowania mężczyzny. Wręcz przeciwnie; pokazujemy, że z jednej strony kobiety potrafią o siebie zawalczyć i być niezależne, a z drugiej , są czasami swoimi największymi wrogami, a wręcz niejednokrotnie swoimi “oprawcami”.

Reż. Kamil Przyboś
Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu
Obsada: Natalia Banaś, Artur Leżoń, 
Anna Cielecka, Daria Englot, Maja Frejtag, Krzysztof Gogoj, Marika Klarman-Gisman, Jagoda Latuszkiewicz, Milena Libura, Wiktoria Łukowicz, Barbara Ubysz

https://teatrmuzyczny.torun.pl/upload/image/data.pngData: 15 maja 2024, godz. 14:00
https://teatrmuzyczny.torun.pl/upload/image/czas_trwania.pngCzas trwania: 90 min

https://teatrmuzyczny.torun.pl/upload/image/scena.pngSala koncertowa, OD NOWA ul. Gagarina 37a

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry