Listy do Gienka

Pierwsze miłości są wielkie i pełne namiętności. Trwają szczęśliwie latami albo kończą się spektakularną katastrofą. Wszyscy takie znamy, prawda? Jedną z nich jest muzyczna historia miłosna Krysi i Gienka, którzy poznali się na zabawie gdzieś w podlubelskiej wsi i szybko w sobie zakochali bez opamiętania. Jako że każda wielka miłość musi zostać wystawiona na próbę, tak było i tym razem. On wyjechał na studia do Kielc, ona została na Lubelszczyźnie, zachorowała i czekała, aż wróci jej ukochany. Przez ponad rok dzieli ich przestrzeń, ale łączy wszystko. Łączy ich korespondencja, której się oddają. Czy jednak pełne uniesień listy odzwierciedlają prawdziwe uczucie, czy tylko tworzą fantazje na jego temat? Kiedy Gienek wróci do Krysi i czy ich wielka miłość przetrwa próbę czasu? Jaka jest w ogóle szansa, by zakochani żyli razem długo i szczęśliwie?
Listy do Gienka to spektakl Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Scenariusz powstał w oparciu o autentyczną korespondencję miłosną dwojga młodych ludzi z 1973 r. W spektaklu wykorzystano piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Kayah, Janusza Radka, Aleksandra Jellina, Henryka Warsa, Konrada Toma, Janusza Kondratowicza, Seweryna Krajewskiego oraz twórców ludowych.

Reż. Marek Rachoń
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Obsada: Martyna Guzy (AST Bytom), Kuba Anusiewicz, Roksana Ostojska, Weronika Rekosz, Kamila Kamocka

https://teatrmuzyczny.torun.pl/upload/image/data.pngData: 17 maja 2024, godz. 20:00
https://teatrmuzyczny.torun.pl/upload/image/czas_trwania.pngCzas trwania: 75 min
https://teatrmuzyczny.torun.pl/upload/image/scena.pngSala koncertowa, OD NOWA ul. Gagarina 37a

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry