02-02-2018

Rozmowa z inż. Wojciechem Woźniakiem – kierownikiem robót budowlanych

Jak widzi Pan całą przebudowę Pałacu na podstawie swojego doświadczenia z budynkami zabytkowymi?

To jest przedsięwzięcie, które wymaga sporej wiedzy, nie tylko budowlanej, ale również z zakresu historii architektury. Pracujemy bardzo ściśle z konserwatorem, więc musimy i my wiedzieć o czym rozmawiamy. Pałac Dąmbskich podlega bowiem ścisłemu nadzorowi konserwatorskiemu.  Dokumentacja przebudowy powstała w uzgodnieniach z Miejskim Konserwatorem Zabytków i według tych wytycznych realizujemy remont i przebudowę.   

Czy postęp przebudowy przebiega zgodnie z wcześniejszymi założeniami?

W tej chwili, praktycznie od momentu wejścia na budowę, czyli od 10 stycznia trwają prace wyburzeniowe. W międzyczasie następują korekty projektu. Nie wszystko można było wcześniej przewidzieć – jak to w zabytkowych budynkach. , Musimy na przykład znaleźć nowe rozwiązania konstrukcyjne tam, gdzie będzie się znajdować sala kameralna.  Na razie intensywne prace trwają w oficynie, gdzie będzie się znajdować część administracyjna teatru. Prace postępują zgodnie z harmonogramem przedstawionym Inwestorowi i termin zakończenia robót nie jest zagrożony.

Dziękuję za rozmowę.

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry