Przygrywka

Ogólnopolski przegląd „Przygrywka”, organizowany przez Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu, to jedyny tego rodzaju festiwal. Jest skierowany do studentów wyższych szkół artystycznych, którzy prezentują swoje spektakle muzyczne – dyplomy bądź egzaminy. Tegoroczna, ósma edycja przeglądu po raz kolejny bije rekordy popularności – na festiwalu zostanie zaprezentowanych aż 13 spektakli!

Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych „PRZYGRYWKA” o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego to wydarzenie, które odbywa się regularnie od 2016 r. Przez ten czas festiwal zyskał już swoją renomę i na stałe wpisał się w kalendarz imprez teatralnych. Kolejne edycje zyskują coraz większe zainteresowanie – zarówno wśród uczestników, jak i widzów. 
Dlatego tegoroczna, ósma edycja „Przygrywki” została wydłużona do pięciu dni i odbędzie się w dniach 15-19 maja. W tym czasie widzowie będą mogli obejrzeć aż 13 spektakli przygotowanych przez 10 uczelni artystycznych z 8 miast. W tym czasie Toruń odwiedzi niemal 180 uczestników festiwalu – studentów i twórców, którzy będą mogli zaprezentować swoje przedstawienia.

Tegoroczne spektakle podczas przeglądu będzie oceniać jury w składzie:
Katarzyna Jamróz
Janusz Grzywacz
Tomasz Lewandowski
Anna Wołek

Komisja konkursowa wybierze zwycięzców w czterech kategoriach: Najlepszy Egzamin, Najlepszy Dyplom, Najlepsza Aktorka oraz Najlepszy Aktor.

Wszystkie spektakle odbywają się w klubie "OD NOWA" przy ul. Gagarina 37a.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać od 6 maja w Biurze Obsługi Widza w Teatrze Muzycznym przy ul. Żeglarskiej 8.


Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry