Wojciech Stefaniak

Wojciech Stefaniak
W 1991 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP i zwyciężył na najlepszy dyplom tej uczelni. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Przypadek i kilka miesięcy spędzonych w Argentynie sprawiły, że jego zainteresowania artystyczne skierowały się ku scenografii. Tej dziedzinie do dzisiaj pozostaje wierny do dziś.
Jego dorobek obejmuje ponad czterysta scenografii i plakatów do sztuk teatralnych i muzycznych w całej Polsce oraz za granicą m.in. na Litwie, Łotwie, w Czechach i Niemczech. Był za nie wielokrotnie nagradzany. Otrzymał wyróżnienie za scenografię spektaklu „Cukier w normie” S. Shuty'ego w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie na XI Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Laureat łódzkiej „Złotej maski" w 2011 roku. W 2017 roku laureat statuetki "Aciu" dla najpopularniejszego scenografa na Litwie. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi RP.

 

Z Teatrem Muzycznym w Toruniu współpracuje od początku jego istnienia. Twórca wielu opracowań graficznych w tym logo Teatru. Autor scenografii do spektakli: „Niebezpieczna gra”, „Dzień, w którym porwano papieża”, „Pan Kleks. Powrót”, „Siostry Parry”, „Machiavelli”, „Tajemnica Tomka Sawyera”, „Siła sióstr”, "Zbrodnia i karaoke", "Friends. The musical parody", "Once", "Morderstwo dla dwojga".

 

 

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry